BIKIINIFITNESS

Well otsustasin, et kirjutan natuke ka sellest alast, mille poole ma püüdlen. Esiteks bikiinifitness ei ole see, et panen bikiinid selga ja siis olengi bikiinifitness…selle kõige taga peitub raske töö, vaev ja pühendumine. Ma võin jõusaalis nii palju rassida, kui tahan aga kui toitumine on paigast ära siis paraku on see rassimine kasutu. Mida aeg edasi seda rohkem tajun ma toidu olulist külge selle ala puhul. Fitness ei ole see, et nädala aega teen trenni ja söön korralikult ning siis ühel hetkel enam ei viitsi. Fitness on elustiil, aastaringselt toimetad oma rada.

Mind hullult motiveerib ka see, kui keegi kirjutab või tuleb ütlema, et see areng mis ma teinud olen on väga suur ja motiveerib teisi…see teeb südame soojaks.

17122001_1441532032563923_1291466617_o

Kaua ma tegelenud olen ja, mis plaan tulevikus on?

Ma olen tegelenud nüüdseks peaaegu, et 2 aastat pideva jõutrenniga ning pean tõdema, et pole ühegi valikuga varem nii rahul olnud kui sellega! Nimelt aasta oli 2015 jõulud. Istusime perega laua taga ja ma nii hästi mäletan, kuidas mu süda sees peksles tol momendil kui kavatsesin isale oma ettepaneku lauale panna. Jah mina 14 aastane tütarlaps tol hetkel tahan kasvatada endale lihased ja saavutada enda jaoks unistuste keha. Ma teadsin ka seda, et paljud inimesed ei ole just heal arvamusel sellest alast, kuid mind see ei heidutanud..olin kindel oma valikus. Ilmselgelt võttis isa selle idee kahe käega vastu ning juba uuel aastal saime panna mulle kava paika, mida järgima hakkasin. Plaan jõuda lavalaudadele aga millal…see on veel lahtine. Eks peale esimest lava kogemust oskan tuleviku osas ka midagi öelda aga praegu ei taha midagi ära sõnuda. Elame, näeme!

Pilt on tehtud 2016 aasta augustis toimunud bikiinifitnessi laagris, Võsul
Pilt on tehtud 2016 aasta augustis toimunud bikiinifitnessi laagris, Võsul

Nii ma siis hakkasingi vaikselt kasvama, sööma, trenni tegema. Kulturism ja fitness on väga disiplineeriv ala ning, et seal vastupidada peab olema parajalt iseloomu ka! 😀 Ausalt öeldes olen enda üle uhke. Jah ma julgen seda öelda, sest 2 aastaga on lisandunud 11kg ja seda mitte ainult rasva pealt. Kui panen kõrvuti pildid, mis on 2015 ja varemgi tehtud ja võtan mõne pildi, mis nüüd tehtud siis tuleb ikka hea tunne sisse küll. Loomulikult on mul ka selliseid hetki olnud, et milleks see kõik? Miks ma ei võiks süüa seda, mida tahan, millal tahan ja kui palju tahan? Ma pean jälgima aga miks? Vot sellepärast, et ma olen kange ja ma tahan oma unistuseni jõuda, ma töötan selle nimel ja naudin protsessi. Lihasmassi kasvatamine pole nalja asi 😀 Kuna mind on õnnistatud kiire ainevahetusega siis võib lühidalt kokkuvõtta, et kõik mis siise tuleb läheb sama kiirelt välja ka. Ma ei nurise selle üle, sest igaljuhul on see parim variant.

IMG_2196
Esimene pilt on 2016 aasta veebruaris ja teine on 2017 aasta oktoobris

Bikiinifitnessis on erinevad kategooriad. Juuniorid 16-23 ja naised, kes omakorda on jagatud pikkuse kategooriatesse nt: -160cm, -163cm, -166cm jne enamasti iga 3cm tagant. Võistlustel on kindlad kriteeriumid, bikiinide osas ehk siis bikiinide lõiked, kontsad ei tohi olla platvormid või mingid muud kingad. Kindlalt peavad olema võistluskingad need on samasugused nagu postitantsuski (läbipaistvad) ja konts on ca 12cm. Hinnatakse naiselikkust ning lavalist olekut teisiti öeldes visuaalset pilti. Loomulikult on õnnistatud need kel liivakella kuju on (talje peenike) Lihaste osas on nii, et kunagi ei tea, mida just see kohtunike paneel hinnata võib. Ühel hetkel võidab naine, kellel tõesti on korralik lihasmass ja hoopis teisel võistlusel hinnatakse ettepoole seda naist kellel nagu midagi nii “vau-d” polegi.. 😀 See ala on justkui loterii iial ei tea, mis sealt tulla võib.

IMG_2198

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: