MA EI LÄHE LAVALE

Nagu pealkirjast võib välja lugeda siis tõepoolest aastal 2018 mind laval ei näe. Miks? Vastus on lihtne aga selleks varu nüüd natuke aega 😀 Lavale on plaan kindlalt minna 2019 kevadel algajate võistlusele, kus saavad võistelda inimesed kes pole kordagi laval käinud või siis on ainult ühe korra.

Sügisel pidime tegema eeldieeiti, mida see tähendab? Oktoobrist kuni jõuludeni võtan alla 5kg ja sealjuures siis cardio maht on suurem ja kaloraaž sutsu madalam. Kui oktoober kätte jõudis hakkas Amani alateadvus muidugi dieediga pihta! Oli ka aeg, sest ma tõepoolest ootasin seda 😀 Ikkagi poolteist aastat on vaeva nähtud ja tahaks näha mis siit peki alt välja tuleb! Automaatselt näiteks ei söönud ma enam lõuna või õhtusöögi  juurde leiba ja neid pisikesi nüansse oli veel aga need omakorda andsid kokku üpris suure koguse kaloraaži suhtes (toiduained mis toidulaualt välja jätsin). Kui normaalne inimene sööb 2000+kcal (naised, meestel see muidugi suurem)  siis mina olin kohe äärmuses ja sõin ca 1700 kcal, tavaliselt on selline kaloraaž võistlusdieeidil oleval inimesel kuigi ka see on väga äärmuslik. Mul on kuskil 2400ckal. Nädalake oli oktoobrist juba läbi ja isa tahtis et ma paneksin toidukorrad ja kogused kirja et saaksime vaadata kust, mida kärpida. Panin oma kogused ilusti kirja ehk kõik, mis suhu läks käis enne kaalu pealt läbi. Nädal sai läbi ja isa vaatas siis neid päevi ja koguseid. Selgitas mulle, et kui nii edasi jätkan võin haiglas lõpetada, et kas ma ei ole korralikult kirja pannud koguseid või siis alateadvuses olen alustanud dieediga..Teine variant osutus õigeks. Pisar  silmanurgas mul ja dieedi edasi lükkamine ning uuesti korralikult sööma hakkamine on ainuõige valik.

Detsembris taaskord maha istudes isaga kerkis esile küsimus. Ammi, mis me sinuga võistluste osas teeme? Kartsin seda küsimust, aga jah mingi plaan on teha ju vaja. Kui väga ma tahan kevadel lavale minna? Arvestades et ma eeldieeti ei teinud siis ei oska ka öelda, kuidas keha reageerib…Minu idee siis oligi see, et tahan minna kevadel. Alustame dieeti ja kui ikka näeme, et midagi välja ei tule siis jätame pooleli. Isa vastus selle peale oli, et vot täpselt see on üks asi mida tema ei tee ehk kui valmistud ikka võistlusteks siis vahet pole kui hea või mitte just kõige parem see vorm lõpus on aga ikkagi läheb lavale. Ta ei pooldanud seda, et läheksin kevadel aga samas kui oleksin selle juurde kindlaks jäänud, et tahan minna siis muidugi oleks ta toetanud mind. Valikud olid kas kevad 2018 või aastake veel tööd ja siis 2019 kevad. Mul ei olnud kiiret otsustamisega aga lihtsalt aasta lõpuks võiks pilt selge olla. Koju minnes poetasin ikka päris palju pisaraid, sest ma ju niiii ootasin kevadet see ongi see, mille nimel olen vaeva näinud ja siis korraga ma saan aru, et ma ei lähe ikkagi…valus aga kuulates oma sisetunnet, et Amani tee aastake veel ja siis mine!

working qoute

Nüüd kui olen oma valikus kindel ja äärmiselt rõõmus, et selle otsuse vastu võtsin! Ma olen veel nii noor, et jõuan oma elus võistelda küll ja küll! Ning ma ei pea kellelegi midagi tõestama ja ma ei vea kedagi alt aga jah väike plaani muutus. Veebruaris ootab ees mind väike puhkus ja seda kergem ja nauditavam on mul ka seal viibida, kui tean, et dieeti pole. Samuti ka kevadel ees ootavad katsed ja eksamid, üheksanda lõpetamine jne. Võime vist välja lugeda, et iga otsus on millekski hea! Peale reisi tagasi tulles, võtame eesmärgiks uuesti proovida eeldieeti teha!

2 kommentaari “MA EI LÄHE LAVALE

Add yours

 1. Hei Amani!

  Väga vahva on sinu tegemistest lugeda. Mulle meeldib su otsus sellel kevadel lavale mitte minna. Olen sind vaikselt mõnda aega siit-sealt jälginud ja mõtlesin ise juba varem, et see oleks päris hull tükk kui kooli lõpetamise aeg kattuks dieediperioodiga. Ma pole küll 100% kindel, kuid defitsiidis olev kaloraaž peaks mõjutama ju ka aju võimet töötada?
  Oma töökaaslase puhul vähemasti märkasin (nagu aru võid saada, siis olen sinust hulk aastaid vanem :)), et võistlusdieedil olles tema “juhtmed” pikenesid märgatavalt ja kõikide tööülesannete tegemine võttis märgatavalt kauem aega. Tema jaoks oli tegemist esimese võistlushooajaga ja võimalik, et ta lihtsalt ei osanud ka ise selle koormaga toime tulla ning kuuldu poolest ei kulgenud ka tema dieet/kaalulangus sellises tempos nagu see oleks võinud. Muidugi olime kogu kollektiiviga oma võistleja üle meeletult uhked ja elasime kaasa, aga eks medalil ole ikka kaks külge. Sisuliselt pidime väga suure osa tema tööst enda kanda võtma, sest ta mõistus lihtsalt ei liikunud nii kiiresti, kui meil toona vaja oli (täiesti igapäevaste töölõikude tegemine võttis varasemast pea 2x rohkem aega).
  Ja nüüd kui ma mõtlen sinu kooli lõpetamise peale, siis ega seegi pole ju nalja asi. Kõik need eksamid-arvestused eeldavad ju päris korralikku kontsentreerumise võimet, aga kui energiat selleks lihtsalt ei ole?
  Edu sulle ja palju kirkaid autasusid silmapiirile! 🙂

  Meeldib

  1. Hei! Mida rohkem sellele mõtlen siis aina kindlamaks muutun, et tegin õige otsuse. Kiiret ei ole ja siiski tahaks ilusti ikkagi põhikooli lõpetada ilma lisa stressita. Suur aitäh mõistva suhtumise eest ja see annab mulle indu edasi tegeleda!! 😉

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: