VÕTAME AJA MAHA

Viimane puhkus enne ühe etapi lõpetamist mu elus. Lülitan ennastt välja ja puhkan. Mu viimase aja emotsioonid on, kui ameerika mäed. Kord olen nagu maailma õnnelikum ja siis teisel hetkel olen nii pettunud ja kurb. Eks mu iga ole ka selline i know. Hetkel olen pigem väga positiivne ja õnnelik, kohe seletan ja teen selle arusaadavamaks.

qoute

 

Alates märtsist ehk see postitus, kus rääkisin ees ootavatest katsetest ja kõik, et need on seljatud jne on olnud tegelikult väga pingelised. Olen saanud nutta ja naerda, pettuda ning üllatuda. Esmalt tahan mainida seda, et olen üdini aus teiega ja ei ilusta midagi, kuid ma rõhutan, et ma tean väga hästi, et kõik see on normaalne ja ei ole mingi maailma lõpp käes aga ma lihtsalt tunnen, et kui saan selle siia kirja panna on mul kergem ja nagu öeldakse siis jagatud mure on pool mure vähem. Esiteks ei saanud ma ühtegi gümnaasiumisse sisse, kuhu mu hing oleks tahtnud saada…Olgu ma leppisin sellega ja lohutasin, et VÄHEMALT olen oma koolis sees ja see on igaljuhul parem variant kui mitte midagi. Eriti arvestades seda, et on palju koole, kus ongi ainult põhikool ilma gümnaasiumita ja, et nendel noortel on olukord kordades pingelisem, kui mul 🙂 Iga vastulöök on, millekski hea, kuid me ei pruugi seda koheselt taibata. 

Teiseks oli matemaatika proovieksam, mis ei õnnestunud sugugi nii nagu ma oleks seda soovinud. Ma kukkusin läbi. Mata ja mina pole just parim kooslus. Ai see oli mulle valus laks. Ma seletan miks. Ma olen küllaltki sellise iseloomuga inimene, kes seab endale kõrged eesmärgid ja lootused (mitte midagi võimatut). Ma ei rahuldu keskpärasega, vaid proovin alati veel ja veel paremini. Ära saa minust valesti aru, et on vast egoist ja heal arvamusel endast. Sugugi mitte aga lihtsalt kuna ma ise sean endale kõrged ootused ja lootused siis see kukkumine on paratamatult valus ja ma ei süüdista mitte kedagi selles aga mul on lihtsalt endaga raske teatud momentidel leppida. Ma olen endas pettunud jah ma olen kahe jalaga maa peal ja annan endale mõista, et see kui ma, millegagi hakkama ei saa ei ole maailma lõpp ja lihtne näide on see proovieksam kasvõi. Ma sain sealt vastulöögi, kuid ma juba praegusest hetkest hakkasin sellega tegelema, et olukord muutuks. Käisin eraõpetaja juures ja paar tundi selle sama proovieksami läbi tegemist andis mulle sõna otseses mõttes elurõõmu tagasi. Mu silm säras peas, kui lahkusin sealt tunnist. Ma sain palju paremini aru ja mind innustati ning sisestasin endale, et mul on veel üle kuu aja aega sellega tegeleda ja teha see eksam ära! Siit saab ainult paremaks minna, usun endasse!! Reedel siis oligi mul korraks emotsionaalselt raske, pisar kurgus ja silmis ning pettumus. Saaks see juba läbi. Kindlasti on mu lugejate seas inimesi, kes mõtlevad, et see ei ole nii oluline ja, et elu ei jää seisma ning, mida iganes veel ja ma olen 101% kindel, et aasta pärast vaadates tagasi mõtlen samamoodi, et olin alles totukas küll, et nii palju põdesin seda. Aga antud juhul on praegu see minu jaoks ülioluline, sest siiski lõpetan ühe olulise etapi oma elus ning kõik sellega seonduv on tähtis.

Võibolla on mõnel tekkinud ka küsimus, et kuidas ma siis dieediga toime tulen ja, et kas see ei mõjuta kuidagi mu õppimist. Nii kummaline kui see ka ei tundu siis trennid ja dieet on minu jaoks n.ö õnneallikas ja ma naudin seda nii väga. Ma ei kujutaks ette, kui mul seda eesmärki ka poleks siis, mida ma teeksin. Muidugi ütlen kohe ära, et kui dieet peaks hakkama segama õppimist siis lõpetan selle koheselt, nii oli meil isaga jutt ja nii see ka on. Hetkel on mul kõik suurepäraselt sujunud ja olen saanud nii palju positiivset tagasisidet muutuva vormi kohta, et jah eks kõrvalt vaataja näeb ikka paremini kui ma ise.

Seniks aga olge mõnusad, nautige päikest ja puhake tsaukitsau!!

6 kommentaari “VÕTAME AJA MAHA

Add yours

 1. Oojaa! Tean seda tunnet, sest olen samuti suur eesmärkide seadja ja kui mõnda ei õnnestu täita, siis ikka pean nii mõnegi pisara alla suruma.
  Edu Sulle eksamiteks, Amani!

  Meeldib

 2. Armas Amani, asi ei ole sinu vanuses, meil kõigil on neid tuju kõikumisi. Sa oled väga tubli ja kiiduväärt noor neiu, kes jõuab enda elus veel väga kaugele! Tee, mida sa armastad ja usu sellesse, mida sa teed! 😉

  Meeldib

 3. Mul on ausalt öeldes nii sigahea meel, et ma ei pea enam gümnat uuesti läbi tegema. Ülikool on ka raske, aga vähemalt pole matat (öäk!). Ja selle lausega, et iga vastulöök on millekski hea, nõustun ma täiega. Lihtsalt mõnikord võib see „hea“ välja paista alles mõne aasta pärast…
  Aga ma soovitaks vahepeal ennast ikkagi kiita ka. Isegi kui on raske, siis aeg maha võtta (https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/kingitused-sunnipaevaks minu lemmikkoht, kust endale mingi tegevus valida). Isegi mingi paarteist-mõnikümmend eurot võib tähendada lahedat massaaži või sõpradega mingit elamust ja siis on palju lihtsam edasi rabada.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: