SEGADUSTE AEG

Tere väiksed päiksed! Jah on möödunud jälle terve igavik, kuid usun, et siiski kõige paremad postitused tulevad n.ö puusalt tehes 😀 Ma ei hakka ennast vägisi klaviatuuri ette klammerdama ja siis midagi kokku soperdama vaid pigem kogun mõtteid ja kui tuju tuleb panen need siia kirja. 

3hDZeZWg

HUUUHH…ei teagi kohe kust alustada, sest mu vahepealne elu on päris palju muutunud ning võiks isegi öelda, et ka mu mõttemaailm ja ellusuhtumine. Viimane postitus oli septembris, kus rääkisin oma tunnetest ning kuidas ma mõndades olukordades toime tulen. Täna kirjutan ma samuti päris palju oma hingeseisundist.

Alustame oktoobrist. Trragiline kuu igas mõttes nii minu kui ka mu pere jaoks. Kaotasin oma tohutult kalli aarde, oma armsa venna! Siiani on raske seda uskuda ning leppida, kuid elu juba paraku on selline..ootamatu. Ma ei hakka detailidesse laskuma aga tal rebenes pea veresoon ning oli vaid tundide mäng, kas juhtub mõni ime ning, kas ta suudetakse päästa. See olukord ja teada saamine, et midagi säärast on juhtunud on totaalne šokk. Olukord, kus südamehääl ja mõistus on täiesti vastu üksteisele. Nii ka minul, süda ütles, et juhtub ime aga mõistus eitas seda. Ma olin nii rajalt maas, veetsin enamus päevad vanaema juures olles kuna kodus olev õhkkond oli hinge mattev ja rusuv.  Ma olen siiralt tänulik, et kaitsevägi oli meie perele tol hetkel kogu nõu ja jõuga toeks ning ema ei pidanud ise väga palju pead vaevama ning matused said juba samal nädalal kenasti ära tehtud. Haiglas olles kui ma teda nägin seal voodis…ta oli nii ilus ja oleks nagu maganud, lihtsalt vahe oli selles, et ta jäigi igavesse unne. Ma kallistasin teda seal, sosistasin kõrva sisse tasakesi, et “Venna, MA LUBAN, et sa võid mu üle alati uhkust tunda ning, et ma lähen võistlema ja isegi kui sa ei ole minu jaoks füüsiliselt olemas publikus siis ma tean, et NÜÜD oled sa minuga laval kaasas. Vot täpselt seal õla peal!” Oeh jah päris emotsionaalseks läheb aga see on igati okei, sest ma tunnen, et Teiega selle jagamine on jällegi kergendus mulle endale ning samas tõestab see seda, et kõik siin elus ei ole nii roosiline koguaeg. Olgu ma ei peatu siin enam pikalt aga ütlen üht, et maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume me kõik oma lähedastega! Tema on nüüdseks igavesti minu kaitse ingel!!

20181128_220307Olgem ausad ega peale sellist sündmust oli ikka korralikult kett maas ja see andis ka tunda minu toitumises, mis oli selline, et jah 😀 Sõin mida tahtsin, millal tahtsin ja kunas tahtsin. Täiesti suva, sest nii halb kui see ka poleks ma tundsin, et toit lohutab. Kuigi ega mul oli ka selliseid päevi, kus ma absoluutselt ei tahtnud süüa, sest isu puudus aga üldjoontes sain aru, mida paljud inimesed igapäevaselt läbi elavad. See ongi üks suur probleem kui inimene hakkab lohutust söögist otsima ning seetõttu ka ülekaal ja kõik muud tervise hädad. Mul nii hullult muidugi ei läinud õnneks 😀 Eks paar kilo tuli ikka juurde ja nägin lausa selliseid kaalu numbreid mida varem näinud polnud. Trennidega oli ka nii, et üks päev käisin ja tegin ning teine päev jällegi ei suutnud ning mõtlesin, et vägisi ennast sinna suruma ka ei hakka. Keha ja vaim vajab peale sellist lööki ikka korralikult aega taastumiseks. Niiet üks suur segaduste ja emotsioonide rohke kuu oli see oktoober kui ka novembri algus.

Kogu selle virr-varri keskel ristiti mind vahepeal ka ametlikult gümnasistiks. Oli ka aeg peale 3 kuud gümnaasiumis käimist 😀 Väga vahva rebaste nädal oli ning igast nalja sai läbi elada ja ikka korralikult margi kooli ees täis teha. Mõtlesingi just endamisi, et kui ristimise suudan üle elada ja ikka päris jubedalt koolis ringi käia (riietus) + imelised näomaalingud siis ilmselt ei ole mitte miski nende 3 aasta jooksul, mis mind ees ootab enam nii piinlikust tekitav.  Vahet ei ole kuidas ma välja näen 😀

Processed with VSCO with b1 preset

Agaaa nüüd! 2nädalat tagasi panime paika, et 2019 kevad on see aeg, kus võistlema hakkan! Tagasi teed ei ole ning nüüd tuleb antud teekond ja lubadus lõpule viia. Ma annan endast 110% ja siiralt loodan, et kõik toimib. Kuna maha on vaja võtta päris korralikult ca 10-12kg siis ega siin kaua aega jobutada pole. Aprillis on võistlused mis tähendab, et praktiliselt 4kuud on aega, et unistus ellu viia. Algselt võtame vähe tempokamalt kaalu alla kuskil 600-700g nädalas ning uuest aastast siis 500g. Muidugi ega Amani suutis juba esimese ettevalmistuse nädala natuke tuksi keerata või noh valesti toimida. Kaalu langetamise põhimõte on see, et inimene tarbib vähem, kui ta kulutab. Ehk siis liigutab end rohkem ja ei söö üle. Mina võtsin kohe end kätte ja hakkasin kardiot vuhama 3 esimest päeva 30min ja järgnevad päevad 1h. Point on selles, et seda kardio mahtu tuleks suurendada järk-järgult (nt: 15minuti asemel teen 25min sooja) ja nii nädalast nädalasse tõstan tasapisi koormust. Toitu ma kärpima ei hakanud, sest see on üldjuhul kõige viimasem variant mida teha. Muidu lihtsalt keha jookseb lukku ja siis ei olegi enam miskit peale hakata…ainevahetus võib ka tuksi minna ja aeglustuda.  Liigutasin siis end rohkem ja vaatan, et kaal ei taha üldse alla minna kuigi kõik toidud on mul ära kaalutud ja ütleme nii, et ühtegi üleliigset ampsu pole teinud. Isa kuulas ja mõtles ja andis nõu, et jagaksin oma toidukorrad veel rohkem lahti, sest enne mul oligi 4 toidukorda- hommik, lõuna, vahepala ja õhtusöök. Tihtipeale olid need toidukorrad ka mahult üpris suured ja jumal tänatud, et isaga rääkisime ja saime aru mis mäda sees on. Nüüd uuest nädalast toimib kõik väga hästi! Ainuke värk ongi see, et ei tohi lasta endal stressi minna ja kõike tuleb võtta rahulikult.

Processed with VSCO with b5 preset

Aeg parandab haavad! Nautigem oma élu ning pidage meeles, et me kunagi ei tea, mida homne päev tuua võib. Ela hetkes, väärtusta koos oldud aegu lähedastega ning jagage armastust! Nii püsite ise terved, õnnelikud ja elurõõmsad! 

Kallid-paid Teile!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: